Informace o focení

Objednávky focení: Těší mě Váš zájem nechat se ode mne vyfotit. Focení si u mě můžete objednat přes kontaktní formulář (níže) nebo přes e-mail, případně nejrychleji přes mobil - 603 840 964. Napište mi prosím též, o jaké focení by se jednalo (např. portrétní, partnerské, těhotenské, dětské, rodinné, ...) a kde byste si ho přáli uskutečnit. 

Místo focení: Focení probíhají především v Klučově, Třebíči, Jaroměřicích nad Rokytnou, Okříškách a okolí. Záleží na naší domluvě.

Fotit můžeme u nás v Klučově (7 km od Třebíče) na velké zahradě, kde jsou pěkná místa. Mohu fotit v okolních městečkách či vesnicích, v exteriéru - v přírodě nebo ve Vámi vybrané lokalitě. Oblíbeným místem je okolí třebíčského zámku, parky v Třebíči či židovská čtvrť a zámecká zahrada v Jaroměřicích nad Rokytnou. Též Vás mohu fotit u Vás doma (hlavně miminka, nejmenší děti a nastávající maminky), na zahrádce nebo kdekoliv jinde.

Čas focení: Záleží na naší domluvě. Může být denně kromě soboty. Při focení v exteriéru je obvykle nejvhodnějším časem pozdní odpoledne, případně časné dopoledne. Nejméně vhodný čas je poledne za velmi slunečného dne. Focení trvá obvykle jednu hodinu, někdy déle (podle domluvy). 

Co si vzít na focení: Je nejlepší vzít s sebou více druhů oblečení, aby se dalo různě kombinovat a sladit. Fotografie budou pestřejší, zajímavější a hezčí. Většinou lépe vyniknou jednoduchá a jednobarevná trička, košile nebo halenky (bez nápisů a potisků). Pěkně vypadají různé pletené svetříky, džíny, šaty.

Využijeme i různé doplňky - např. klobouk, kšiltovka, něco do vlasů - i čelenky, sluneční brýle, košík, kabelku, batůžek, šátek. Oblečení by mělo být pohodlné, abyste se v něm cítili dobře a uvolněně. Vždy jsou na fotkách pěkné čerstvě umyté vlasy a pěkně upravené nehty. Budete-li chtít, mohu pro Vás domluvit fotomakeup od vizážistky.

A pro děti: I pro děti je nejlepší vzít více druhů oblečení. Holčičkám sluší pěkné šaty nebo sukýnky. Ideální je, když jsou sourozenci sladění oblečením dohromady - barevně i stylově.

Před focením odstraňte, prosím, dětem různá razítka a tetování z ruček.

Menší děti se fotí rády s oblíbenými hračkami, které jim dávají pocit jistoty. Může to být panenka, kočárek,  plyšák, autíčko, dětská motorka nebo kolo, míč. Starší mohou mít to, co vyjadřuje jejich zájmy (hudební nástroj, sportovní dres, sportovní náčiní - např. míč nebo raketu, paletu s barvami a štětci, knihu, .....). Vybírejte jednoduše to, co mají Vaše děti rády, co je pro ně typické, blízké nebo s čím se cítí dobře. Focení si pak více užijí a fotky lépe vyjádří, jaké jsou a co prožívají.

Může se s vámi fotit váš zvířecí mazlíček (např. pes). Můžete mít něco, co vyjadřuje Váš zájem, koníček, zaměření.

Nově mám (od února 2018) připravené k zapůjčení krásné tylové sukýnky (v bílé a růžové barvě) a věnečky v několika velikostech. Vše ušila a vytvořila paní Radka Wagnerová.  

A především je důležité být odpočatí a v dobré náladě. :)

Focení miminekNejmenší miminka můžeme fotit co nejdříve po narození, nejlépe do dvou až tří týdnů věku. Focení může probíhat i u Vás doma.

-----------------------------------------------------------------------

Můžete se podívat na informace o ceně za focení.

---------------------------------------------------------------------

Výběr fotografií: Výběr fotografií můžete nechat na mně. Případně, budete-li chtít, vám mohu poslat náhledy fotografií k výběru. Budete-li si chtít vybírat sami, prosím, řekněte si o to. Náhledy posílám i k případnému doobjednávání fotografií.

Úprava fotografií: Fotografie dostanete upravené a vyretušované (retuš provádím mírnou, aby byla zachována realita). Některé fotografie budou navíc převedeny do černo-bílé nebo jiné varianty.

Neupravené fotografie neposkytuji.

Předání fotografií: Hotové fotografie posílám do dvou týdnů od focení (pokud se nedomluvíme jinak) v digitální podobě přes službu Úschovna.cz. Fotografie v plném rozlišení si po zaslání výzvy ke stažení uložíte do počítače.

Tisk fotografií si již objednáváte sami - v počtu a rozměrech, které vám vyhovují. Mohu doporučit HD Profi Foto z  24print, s jejichž službami jsem sama spokojena. Stačí si jednoduchým způsobem nahrát vybrané fotografie, určit požadovaný počet a pak již jen zvolíte způsob platby a doručení. Během několika dnů budete mít objednané fotografie doma. 

Ještě poznámka: fotografie ode mě dostanete v poměru stran 2 : 3 (opět pokud se nedomluvíme jinak), proto si je objednávejte tištěné též v tomto poměru, abyste na nich neměli ořezy nebo bílé proužky.

----------------------------------------------------------------------

Vizážistka: Bude-li vám s přípravou na focení pomáhat vizážistka (fotomakeup, konzultace vhodného oblečení), je cena této služby 500 Kč (případně podle zvoleného způsobu líčení). V případě zájmu můžete mít i doprovod vizážistky při samotném focení. Cena za doprovod vizážistky při jedné hodině focení je 200 Kč.

------------------------------------------------------------------------

Dárkové poukazy na focení: Vymýšlíte dárek pro své blízké? Chtěli byste jim darovat něco nevšedního? Darujte focení! :) Cena poukazu podle Vašeho přání - viz ceník.

-------------------------------------------------------------------------

Fotografování škol a školek: Velká skupinová fotografie (13 x 20) - 35 Kč, menší fotografie - jednotlivci, dvojice a trojice dětí nebo studentů (10 x 15) - 25 Kč. Ukázkové foto pouze na vyžádání. Bližší domluva na konkrétní termíny přes e-mail nebo telefon.

Svatební focení: Můžete si rezervovat přes e-mail nebo telefon. Focení je možné od neděle do pátku. Mimo sobotu.

-------------------------------------------------------------------------

Kontaktovat mě můžete přes formulář nebo na e-mailové adrese eva.skoumalova@centrum.cz, případně na mob. 603 840 964.

Facebook